Play off - finále

1. zápas

NK Holubice - TJ Sokol Mor. Prusy

4 : 2

V pátek 19.9.2008 jsme za chladného a větrného počasí odehráli 1. utkání finále okresního přeboru na hřišti favoritů celé soutěže Holubic. V tomto finále nemáme co ztratit a tak jsme se chtěli poprat o co nejlepší výsledek a neudělat ostudu.

Na první trojici jsme nastoupili v obvyklém složení Jara, Paci a Osvald. První set se nám povedl a vyhráli jsme ho jasně 10:4. Jenže toho čeho jsme se báli přišlo. Druhý set byl vyrovnaný, ale soupeř nám v koncovce utekl a vyhrál 10:7. Ve třetím už nám vůbec nic nevycházelo a prohráli jsme ho 10:5.    0:1Obrazek

Na první dvoji nastoupil Pavel s Ufem. První set byl hodně vyrovnaný, naši borci zvládli lépe koncovku a vyhráli 10:9. Ve druhém a ve třetím setu už nám nic nevycházelo a soupeř nám nedal šanci, dvakrát 10:4.     0:2

Na druhou dvojici nastoupila naše hvězdná sestava Jara s Osvaldem. Proti nim nastoupila taktéž hodně silná dvojice Sladký V. a Ondráček V. První set byl hodně vyrovnaný, soupeři se tahali o každý bod, v závěru setu měli více štěstí borci z Prus, když tvrdá smeč Jary lízala boční čáru 10:9. Ve druhém setu naši borci opakovaně odskakovali o dva body  a nakonec set vyhráli 10:7. Krásný zápas.    1:2Obrazek

Tato výhra nám zvedla náladu a chtěli jsme druhou trojici vyhrát. Nastoupili jsme opět ve stejném složení. Opak byl pravdou. Soupeř nám nedal šanci, nic se nám nedařilo 10:5, 10:2. Takovou latu jsme dostali naposledy též v Holubicích, kde se nám trojice vůbec nedaří.     1:3

Na další dvojici nastoupil Pavel s Ufem. Proti silné dvojici jsme neměli šanci. První set 10:4, na druhý nastoupil místo Pavla Paci, ale bylo to to samé 10:2.      1:4

Jestliže jsme si chtěli udržet alespoň malou šanci do odvety, museli jsme poslední dvojici vyhrát, v což jsme pevně věřili, protože na ni nastoupil Jara s Osvaldem. V čase, kdy už nebylo na míč pořádně vidět, vyhráli naši borci první set 10:6. Ve druhém už prohrávali 9:6, ale nic nevzdali a bez chyb dokráčeli k vítězství 10:9.   2:4Obrazek

S výsledkem jsme být spokojeni nemohli. Velkým zklamáním byl pro nás výkon trojic. Naopak Jara s Osvaldem vytvořili neporazitelnou dvojici. Výsledek nám do odvety moc velkou šanci na vítězství nedává, přesto se doma nevzdáme a pokusíme se o menší zázrak. V tom nám snad pomůže domácí prostředí a početné publikum.

Sestavy:

NK Holubice - Sladký J., Sladký V., Ondráček V., Sekvenc P.

TJ Sokol Mor. Prusy - Jara, Osvald, Paci, Uf, Pavel

Odveta

TJ Sokol Mor. Prusy - Holubice

4 : 2

V neděli 28.9.2008 jsme za nádherného počasí odehráli poslední a nejdůležitější utkání sezony s týmem Holubic. Do odvety jsme šli pro nás za nepříznivého stavu 2:4. Chtěli jsme se pokusit o menší zázrak a smazat dvou bodové manko.

Do první trojice jsme šli s vědomím, že musíme vyhrát. V Holubicích jsme ani jednu trojici nedokázali vyhrát. Nastoupili jsme ve složení Jara, Osvald a Paci. Po nervózním začátku jsme prohrávali 4:0. Naštěstí se nám začalo dařit a set jsme vyhráli 10:7. Ve druhém jsme nedali soupeři šanci a vyhráli ho 10:4.     1:0Obrazek

Tato výhra nás nakopla. Okamžitě jsme chtěli získat i druhý bod, proto na první dvojici nastoupil Jara s Osvaldem. První set byl vyrovnaný, přesto ho hosté vyhráli 10:8. Ve druhém už to našim borcům nechodilo a prohráli ho 10:5.    1:1

Jestli jsme si chtěli uchovat naději na dobrý výsledek, museli jsme následující dvojici vyhrát. Nastoupil na ni Pavel a Paci. Ve vyrovnaném utkání jsme si v obou setech vytvořili tří až čtyř bodový náskok. Závěry obou setů nám moc nevycházely, ale ani v jednom jsme si výhru nenechali vzít 10:9, 10:8.     2:1Obrazek

Byla tu hodně důležitá trojice. Vědělo se, že kdo tuto trojici vyhraje bude mít hodně blízko k celkovému vítězství. Opět jsme nastoupili ve stejném složení. První set byl hodně vyrovnaný, naštěstí jsme ho lépe zvládli my a vyhráli ho 10:8. Ve druhém jsme se dostali do vedení 7:3, ale ani tento náskok nám nestačil a set jsme prohráli 10:8. Naštěstí třetí set nám vyšel nad míru a vyhráli jsme ho 10:5.    3:1

V další dvojici jsme neměli co ztratit. Na první set nastoupil Pavel a Paci, ve druhém nastoupil Uf. Kvalitnější soupeř nám nedal šanci 10:2, 10:3.    3:2

Na rozhodující zápas sezony nastoupil Jara a Osvald. Hodně vyrovnané utkání zvládli lépe naši borci a vyhráli dva nula  10:8, 10:9.    4:2Obrazek

O konečném pořadí museli rozhodnout sety, ve kterých jsme byli o jeden lepší 14:13. Na domácí hřišti jsme po celou sezonu nebyli poraženi. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nám celou sezonu chodili fandit. Celou sezonu jsme brali zodpovědně, drželi jsme při sobě, proto se tento pro nás historický úspěch dostavil.